Monthly Archives: October 2014

David Carson kūrybinės dirbtuvės VDA grafikos laboratorijoje

David Carson dirba grafinio dizaino srityje, jo darbus galima apibūdinti kaip labai subjektyvius ir intuityvius. Tirdamas medžiagą kaip dizaineris, ją pateikia eksperimentuodamas ir komunikuoja įvairiomis medijomis. Darbams išskirtinai būdingas persidengiančių nuotraukų ir mišrių šriftų chaotiškumas.

Vienas žymiausių šių laikų fotografų Albert’as Watson’as apibūdino D​avid​ Carson kūrybą:
„Šriftą jis naudoja taip, kaip tapytojas naudoja dažus kurti emocijoms, reikšti idėjoms.“

​_​__

​David Carson
​ ​„Never snap to Guides“
​Spalio 18 d. 17 val. skaito paskaitą NDG, Konstitucijos pr. 22 (visos vietos užimtos)

Spalio 20-22 dienomis veda kūrybines dirbtuves grafikos laboratorijoje nuo 10 val.
Į kūrybines dirbtuves, prašom, registruotis:
rasa.koiriene@vda.lt

David Carson workshop

David Carson workshop

pr

Alex Kanevsky kūrybinės dirbtuvės bei vieši pokalbiai VDA spalio 16 – 26 dienomis

Alex Kanevsky yra gerai žinomas figūratyvinės tapybos atstovas. Jis dėstė ir skaitė paskaitas daugiau kaip 13-oje JAV meno akademijų, universitetų ir koledžų, tarp jų Niujorko ir San Francisko meno akademijos, Vašingtono Universitetas, dabar dirba vienoje garsiausių vaizduojamojo meno akademijų (PAFA) Pensilvanijoje.  Alex Kanevsky taip pat  surengė  virš 30 personalinių parodų, iš jų Niujorke (JAV), San Franciske (JAV), Milane (Italija), sudalyvavo daugybėje grupinių parodų įvairiose pasaulio šalyse. Jo darbai buvo eksponuoti kartu su Lucien Froid darbais (Gallerie de Bellefeuille, Montreal, Kanada). Jis taip pat yra kuravęs parodas, bei dalyvavęs kuriant filmus.

Vieši pokalbiai:

Spalio 16 d. (ketvirtadienis) 17 val. – Alex Kanevsky apie savo kūrybą. DIC 112 auditorija.

Spalio 17 d. (penktadienis) 13 val. – Alex Kanevsky apie kompoziciją. DIC 112 aud.

Spalio 21 d. (antradienis) 13 val. – Alex Kanevsky apie šiuolaikinę tapybą JAV. DIC 112 aud.

 

Alex Kanevsky ves kūrybines dirbtuves Vilniaus dailės akademijos studentams spalio 16 – 26 dienomis (tik užsiregistravusiems) – vietų nebėra.

 

 

Admont-1_vienuolynas_kur_vyko_paroda

Tarptautinė dailininko knygos paroda nuo 1960 m. iki dabar

 

„Tarptautinė dailininko knygos paroda nuo 1960 m. iki dabar“.
Vieta: Admont, Austria.
Parodos kuratoriai: Michael Braunsteiner, Barbara Eisner-B.

Admont vienuolyno, kuriame vyko paroda, pagrindinis įėjimas. prof. Kęstutis Vasiliūnas

Admont vienuolyno, kuriame vyko paroda, pagrindinis įėjimas. prof. Kęstutis Vasiliūnas

Grafikos katedros dėstytojas prof. Kęstutis Vasiliūnas rugsėjo 25 d.-28 d. buvo išvykęs kelti kvalifikaciją (Erasmus programa) į Austriją, į Admont vienuolyną. Čia vyko „Tarptautinė dailininko knygos paroda nuo 1960 m. iki dabar“.

Parodoje eksponuojamos svarbiausios šiuolaikinės dailininko knygos, sukurtos tarptautinių menininkų nuo 1960 metų iki dabar, esančios Austrijos ir Vokietijos muziejuose bei privačiose kolekcijose:

  • The Bavarian State Library, Munich;
  • The Museum of Applied Art, Frankfurt am Main;
  • mumok Museum of Modern Art, Ludwig Foundation, Vienna;
  • MAK Austrian Museum of Applied Arts/Contemporary Art , Vienna;
  • Wulf D. and Akka von Lucius, Stuttgart;
  • Hubert Kretschmer, Archive Artist Publications, Munich;
  • The Library of the University of Applied Arts, Vienna;
  • The Research Centre for Artists’ Publications, Weserburg | Museum of Modern Art, Bremen.

Daugiau info: http://exhibitions.artistsbook.lt/2014/04/28/kunstlerbucher-artists-books/

 Vaizdas iš Tarptautinės dailininko knygos parodos Austrijoje, Admont.

Vaizdas iš tarptautinės dailininko knygos parodos Austrijoje, Admont.

Vaizdas iš tarptautinės dailininko knygos parodos, Austrija, Admont.

Vaizdas iš tarptautinės dailininko knygos parodos, Austrija, Admont.

Giltine, kadras iš projekto Peleda

Atvira Nathan‘o Jurevicius paskaita, personalinė paroda ir kūrybinės dirbtuvės Vilniaus dailės akademijos studentams!

Spalio 7–14 dienomis Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedroje vyks pasauliniu mastu pripažinto iliustratoriaus ir menininko Nathan’o Jurevicius kūrybinės dirbtuvės Personažo kūrimas ir vystymas. Idėja, istorijos vystymas ir pasaulio kūrimas. Šios dirbtuvės skirtos VDA studentams, besidomintiems iliustracija, personažų kūrimu ir jų dizainu, šiuolaikiniu personažų pasauliu ir įvairiais su šia kultūra susijusiais oficialiais ir pogrindiniais judėjimais pasaulyje.

Kūrybinių dirbtuvių vadovas Nathan‘as Jurevicius tarptautiniu mastu žinomas iliustratorius ir menininkas nuo 2004 m. dalyvaujantis parodose JAV, Kanadoje, Australijoje, Italijoje, Vokietijoje, Japonijoje, Taivanyje ir kitur. Nuo 2003 m. jis skaito paskaitas ir veda kūrybines dirbtuves tarptautiniuose festivaliuose, konferencijose, mokyklose ir universitetuose. O nuo 2013 m. yra vienas pagrindinių Pictoplasma akademijos (Berlynas, Vokietija) dėstytojų.

Šiuo metu N. Jurevicius kuria iliustracijas naujai knygai, prižiūri riboto tiražo būsimų vinilinių žaislų iš Peleda kolekcijos gamybą ir, aplankęs savo studentus Pictoplasma akademijoje Berlyne, atskrido į Vilnių. Ta proga  menininkas mielai sutiko surengti pastarųjų penkerių metų savo kūrybinių projektų idėjų parodą Albumas procese (Album in process) VDA ekspozicinėje erdvėje 5 MALŪNAI, kurią kviečiame aplankyti iki spalio 13 d. (VDA, Malūnų g. 5, Vilnius). O spalio 14 d. ši parodų erdvė bus užleista kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavusių studentų darbams.

Nathan’as Jurevicius rašo: Turiu lietuviškų šaknų, todėl dar labai noriu bendrauti, bendradarbiauti ir dalintis idėjomis su Lietuvos studentais ir tikiuosi, kad tarp mūsų įvyks stiprūs kultūriniai mainai. Turiu slaptą planą  apdovanojimus skinančiam projektui Peleda, prie kurio dirbu jau keletą metų, rasti kūrybiškų žmonių-partnerių Lietuvoje, kurių pagalba būtų toliau vystytomas Lietuvos įkvėptas animacinis filmas. Tai būtų naudinga, įdomu ne tik šalies gyventojams, bet, mano manymu, suteiktų gilesnį supratimą apie Baltijos regioną platesniam pasauliui.

Kūrybinių dirbtuvių dėstytojo Nathan‘o Jurevicius vizitą remia LR švietimo ir mokslo ministerija pagal valstybinių stipendijų užsienio dėstytojams ir mokslininikams programą bei Vilnias dailės akademija. Organizuoja – VDA Grafikos katedros doc. Marija Marcelionytė–Paliukė.

Išsamesnė informacija apie kūrybines dirbtuves:
http://grafika.vda.lt

Apie atvykstantį menininką Nathan’ą Jurevicius

Nathan Jurevicius

 

 

 

 

 

 

 

Nathan‘as Jurevicius Kanadoje įsikūręs Australijos menininkas, kurio plataus diapazono darbai publikuojami daugelyje leidinių, naudojami reklamos kampanijų ir pristatomi galerijose visame pasaulyje. Labiausiai jį domina su personažų kūrimu susiję projektai, o apie jo aukštus kūrybinius pasiekimus šioje srityje kalba tokie užsakovai, kaip Nickelodeon, Subaru, Comedy Central, Fuji, MTV, The Wall Street Journal, ABC (Australian Broadcasting Corporation), Warner Bros, Kidrobot ir kt.

Būdamas vienas iš pirmųjų Vakarų pasaulio vinilinių žaislų projektuotojų ir aktyvių narių N. Jurevicius sukūrė daugiau kaip 60 skirtingų personažų. Iki šiol iškiliausias ir geriausiai žinomas jo projektas yra ScaryGirl. Nuo pat šio prekės ženklo sukūrimo 2001 m. ScaryGirl sekėjų gretos plėtėsi visame pasaulyje, o personažas pasklido įvairiose medijose, nuo komiksų internete, žaislų, dizaino, reklamos produktų iki keliaujančių vaidybinių pasirodymų ir tarptautiniu mastu eksponuojamų meno kūrinių. ScaryGirl yra miela, bet šiek tiek keista, visų apleista maža mergaitė, kurią priglaudė draugiškas aštuonkojis ir mistinis triušis. Psichodelinėmis spalvomis, siurrealistiniais kraštovaizdžiais ir asmeninių atradimų istorijomis užpildytas ScaryGirl pasaulis primena pasakas ir folkloro elemetus iš mūsų visų bendros kultūrinės atminties.

2004 m. Oskarą laimėjusi prodiuserė Sophie Byrne (Passion Pictures) pasirinko ScaryGirl personažą, kuriuo remiantis šiuo metu yra kuriamas scenarijus ir vizualinis turinys būsimam animaciniam filmui. 2008 m. Nathan‘as baigė pirmąją savo grafinę novelę, paremtą ScaryGirl personažu. Knygą išleido vienas iš pirmaujančių Australijos nepriklausomų leidėjų Allen ir Unwin, o Last Gasp platina Šiaurės Amerikoje, ARX – Brazilijoje. Ši grafinė novelė buvo įvertinta daugybe įvairių apdovanojimų, tarp kurių 2009 m. laimėtas Aurealis (Australian Fantasy&Science Fiction) apdovanojimas už geriausiai iliustruotą knygą/grafinį romaną, 2010 m. CBCA (The Children’s Book Council of Australia) šį kūrinį įtraukė į geriausių paveikslėlių knygų sąrašą, o IYL (International Youth Library) kaip vieną geriausių 2010-ųjų metų knygų, skirtų vaikams ir jaunimui –  į White Ravens katalogą, kuris sudaromas iš išskirtinių knygų, išleistų visame pasaulyje per pastaruosius metus. 2012 m. pradžioje N. Jurevicius baigė romano tęsinį The ScaryGirl Adventures.

ScaryGirl žaislas

ScaryGirl žaislas

2009 m. Nathan’as Jurevicius kartu su Passion Pictures Australia išleido ScaryGirl internetinį žaidimą, kurį žaidžia daugiau nei milijonas žadėjų. Žaidimas buvo apdovanotas IGN (Indie Pick of the Week), Desktop žurnalo internetinių svetainių kategorijoje už kūrybiškumą, FWA (Favourite Website Awards) pripažintas dienos svetaine, išrinktas AFI (Australian Film Institute) finalistu, jam skirtas CA (Communication Arts) pagrindinis apdovanojimas, nominuotas interaktyvaus festivalio SXSW (South by Southwest), publikuotas 2009 m. gegužės mėn. STASH DVD žurnalo viršelyje, o 2010 m. gavo FITC (Future. Innovatiion. Technology. Creativity.) internetinių žaidimų kategorijos apdovanojimą.

Nathan‘as Jurevicius kartu su savo broliu Luke neseniai baigė naujausią projektą Peleda, skirtą ABC (Australian Broadcasting Corporation). Tai lietuviška mitologija paremta veiksmo bei nuotykių istorija, kuri atgyja svaiginančiame 3D internetiniame žaidime ir trumpametražiniame animaciniame filme. Projektas Peleda pradėjo gyvuoti 2013 m. rugsėjį.

Kadras iš Peleda projekto

Kadras iš Peleda projekto

Nathan‘o Jurevicius ryšys su Lietuva

Kaip pasakoja pats menininkas, jo senelis – lietuvis. 1940-aisiais jis atsidūrė Vokietijoje, pabėgėlių stovykloje, kurioje sutiko jo būsimą močiutę latvę. N. Jurevicius tėvas gimė šioje stovykloje, o 1950-aisiais visa šeima atvyko į Australiją. Lietuvio senelio paveldas daro didžiulę įtaką menininko darbams tiek vizualiai, ir tam kaip jis pasakoja istorijas. Senelis buvo dailidė ir visus savo namus Australijoje puošė medžio drožiniais, kurie alsavo lietuviška ikonografija. Būsimo menininko vaikystėje senelis dažnai pasakodavo istorijas iš baltiškojo liaudies folkloro.

Menininkas sako: Mane taip įkvėpė šie pasakojimai, su kurias augau, kad  sukūriau išskirtinį internetinį žaidimą ir TV serialą, pavadintą Peleda, nacionaliniam visuomeniniam Australijos transliuotojui. Šis projektas – tai pasaka apie du neįtikėtinus herojus Mina ir Valdis, kurie išgelbėjo fantastinį Peleda pasaulį iš Giltine, visų Pelėdų karalienės, gniaužtų. Nuo pat Peleda projekto paskelbimo (2013 m.) kūrinio koncepcija subūrė didelį sekėjų ratą ir tuo pačiu suteikė žmonėms gilesnį mano, baltiškų šaknų turinčio kūrėjo, darbų suvokimą. Peleda projektas buvo įvertintas visame pasaulyje įvairiais apdovanojimais, tarp kurių AACTA (Australian Academy of Cinema and Television Arts) apdovanojimas už dizainą ir geriausią vaikišką TV serialą.

N. Jurevicius daiktų dizainas

N. Jurevicius daiktų dizainas

Nuorodos į N. Jurevicius projektus:
Peledahttp://www.abc.net.au/abc3/games/peleda/episodes.html
Scarygirl http://www.scarygirl.com