Author Archives: Jolanta Mikulskyte

David Carson kūrybinės dirbtuvės VDA grafikos laboratorijoje

David Carson dirba grafinio dizaino srityje, jo darbus galima apibūdinti kaip labai subjektyvius ir intuityvius. Tirdamas medžiagą kaip dizaineris, ją pateikia eksperimentuodamas ir komunikuoja įvairiomis medijomis. Darbams išskirtinai būdingas persidengiančių nuotraukų ir mišrių šriftų chaotiškumas.

Vienas žymiausių šių laikų fotografų Albert’as Watson’as apibūdino D​avid​ Carson kūrybą:
„Šriftą jis naudoja taip, kaip tapytojas naudoja dažus kurti emocijoms, reikšti idėjoms.“

​_​__

​David Carson
​ ​„Never snap to Guides“
​Spalio 18 d. 17 val. skaito paskaitą NDG, Konstitucijos pr. 22 (visos vietos užimtos)

Spalio 20-22 dienomis veda kūrybines dirbtuves grafikos laboratorijoje nuo 10 val.
Į kūrybines dirbtuves, prašom, registruotis:
rasa.koiriene@vda.lt

David Carson workshop

David Carson workshop

pr

Alex Kanevsky kūrybinės dirbtuvės bei vieši pokalbiai VDA spalio 16 – 26 dienomis

Alex Kanevsky yra gerai žinomas figūratyvinės tapybos atstovas. Jis dėstė ir skaitė paskaitas daugiau kaip 13-oje JAV meno akademijų, universitetų ir koledžų, tarp jų Niujorko ir San Francisko meno akademijos, Vašingtono Universitetas, dabar dirba vienoje garsiausių vaizduojamojo meno akademijų (PAFA) Pensilvanijoje.  Alex Kanevsky taip pat  surengė  virš 30 personalinių parodų, iš jų Niujorke (JAV), San Franciske (JAV), Milane (Italija), sudalyvavo daugybėje grupinių parodų įvairiose pasaulio šalyse. Jo darbai buvo eksponuoti kartu su Lucien Froid darbais (Gallerie de Bellefeuille, Montreal, Kanada). Jis taip pat yra kuravęs parodas, bei dalyvavęs kuriant filmus.

Vieši pokalbiai:

Spalio 16 d. (ketvirtadienis) 17 val. – Alex Kanevsky apie savo kūrybą. DIC 112 auditorija.

Spalio 17 d. (penktadienis) 13 val. – Alex Kanevsky apie kompoziciją. DIC 112 aud.

Spalio 21 d. (antradienis) 13 val. – Alex Kanevsky apie šiuolaikinę tapybą JAV. DIC 112 aud.

 

Alex Kanevsky ves kūrybines dirbtuves Vilniaus dailės akademijos studentams spalio 16 – 26 dienomis (tik užsiregistravusiems) – vietų nebėra.

 

 

Admont-1_vienuolynas_kur_vyko_paroda

Tarptautinė dailininko knygos paroda nuo 1960 m. iki dabar

 

„Tarptautinė dailininko knygos paroda nuo 1960 m. iki dabar“.
Vieta: Admont, Austria.
Parodos kuratoriai: Michael Braunsteiner, Barbara Eisner-B.

Admont vienuolyno, kuriame vyko paroda, pagrindinis įėjimas. prof. Kęstutis Vasiliūnas

Admont vienuolyno, kuriame vyko paroda, pagrindinis įėjimas. prof. Kęstutis Vasiliūnas

Grafikos katedros dėstytojas prof. Kęstutis Vasiliūnas rugsėjo 25 d.-28 d. buvo išvykęs kelti kvalifikaciją (Erasmus programa) į Austriją, į Admont vienuolyną. Čia vyko „Tarptautinė dailininko knygos paroda nuo 1960 m. iki dabar“.

Parodoje eksponuojamos svarbiausios šiuolaikinės dailininko knygos, sukurtos tarptautinių menininkų nuo 1960 metų iki dabar, esančios Austrijos ir Vokietijos muziejuose bei privačiose kolekcijose:

 • The Bavarian State Library, Munich;
 • The Museum of Applied Art, Frankfurt am Main;
 • mumok Museum of Modern Art, Ludwig Foundation, Vienna;
 • MAK Austrian Museum of Applied Arts/Contemporary Art , Vienna;
 • Wulf D. and Akka von Lucius, Stuttgart;
 • Hubert Kretschmer, Archive Artist Publications, Munich;
 • The Library of the University of Applied Arts, Vienna;
 • The Research Centre for Artists’ Publications, Weserburg | Museum of Modern Art, Bremen.

Daugiau info: http://exhibitions.artistsbook.lt/2014/04/28/kunstlerbucher-artists-books/

 Vaizdas iš Tarptautinės dailininko knygos parodos Austrijoje, Admont.

Vaizdas iš tarptautinės dailininko knygos parodos Austrijoje, Admont.

Vaizdas iš tarptautinės dailininko knygos parodos, Austrija, Admont.

Vaizdas iš tarptautinės dailininko knygos parodos, Austrija, Admont.

Giltine, kadras iš projekto Peleda

Atvira Nathan‘o Jurevicius paskaita, personalinė paroda ir kūrybinės dirbtuvės Vilniaus dailės akademijos studentams!

Spalio 7–14 dienomis Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedroje vyks pasauliniu mastu pripažinto iliustratoriaus ir menininko Nathan’o Jurevicius kūrybinės dirbtuvės Personažo kūrimas ir vystymas. Idėja, istorijos vystymas ir pasaulio kūrimas. Šios dirbtuvės skirtos VDA studentams, besidomintiems iliustracija, personažų kūrimu ir jų dizainu, šiuolaikiniu personažų pasauliu ir įvairiais su šia kultūra susijusiais oficialiais ir pogrindiniais judėjimais pasaulyje.

Kūrybinių dirbtuvių vadovas Nathan‘as Jurevicius tarptautiniu mastu žinomas iliustratorius ir menininkas nuo 2004 m. dalyvaujantis parodose JAV, Kanadoje, Australijoje, Italijoje, Vokietijoje, Japonijoje, Taivanyje ir kitur. Nuo 2003 m. jis skaito paskaitas ir veda kūrybines dirbtuves tarptautiniuose festivaliuose, konferencijose, mokyklose ir universitetuose. O nuo 2013 m. yra vienas pagrindinių Pictoplasma akademijos (Berlynas, Vokietija) dėstytojų.

Šiuo metu N. Jurevicius kuria iliustracijas naujai knygai, prižiūri riboto tiražo būsimų vinilinių žaislų iš Peleda kolekcijos gamybą ir, aplankęs savo studentus Pictoplasma akademijoje Berlyne, atskrido į Vilnių. Ta proga  menininkas mielai sutiko surengti pastarųjų penkerių metų savo kūrybinių projektų idėjų parodą Albumas procese (Album in process) VDA ekspozicinėje erdvėje 5 MALŪNAI, kurią kviečiame aplankyti iki spalio 13 d. (VDA, Malūnų g. 5, Vilnius). O spalio 14 d. ši parodų erdvė bus užleista kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavusių studentų darbams.

Nathan’as Jurevicius rašo: Turiu lietuviškų šaknų, todėl dar labai noriu bendrauti, bendradarbiauti ir dalintis idėjomis su Lietuvos studentais ir tikiuosi, kad tarp mūsų įvyks stiprūs kultūriniai mainai. Turiu slaptą planą  apdovanojimus skinančiam projektui Peleda, prie kurio dirbu jau keletą metų, rasti kūrybiškų žmonių-partnerių Lietuvoje, kurių pagalba būtų toliau vystytomas Lietuvos įkvėptas animacinis filmas. Tai būtų naudinga, įdomu ne tik šalies gyventojams, bet, mano manymu, suteiktų gilesnį supratimą apie Baltijos regioną platesniam pasauliui.

Kūrybinių dirbtuvių dėstytojo Nathan‘o Jurevicius vizitą remia LR švietimo ir mokslo ministerija pagal valstybinių stipendijų užsienio dėstytojams ir mokslininikams programą bei Vilnias dailės akademija. Organizuoja – VDA Grafikos katedros doc. Marija Marcelionytė–Paliukė.

Išsamesnė informacija apie kūrybines dirbtuves:
http://grafika.vda.lt

Apie atvykstantį menininką Nathan’ą Jurevicius

Nathan Jurevicius

 

 

 

 

 

 

 

Nathan‘as Jurevicius Kanadoje įsikūręs Australijos menininkas, kurio plataus diapazono darbai publikuojami daugelyje leidinių, naudojami reklamos kampanijų ir pristatomi galerijose visame pasaulyje. Labiausiai jį domina su personažų kūrimu susiję projektai, o apie jo aukštus kūrybinius pasiekimus šioje srityje kalba tokie užsakovai, kaip Nickelodeon, Subaru, Comedy Central, Fuji, MTV, The Wall Street Journal, ABC (Australian Broadcasting Corporation), Warner Bros, Kidrobot ir kt.

Būdamas vienas iš pirmųjų Vakarų pasaulio vinilinių žaislų projektuotojų ir aktyvių narių N. Jurevicius sukūrė daugiau kaip 60 skirtingų personažų. Iki šiol iškiliausias ir geriausiai žinomas jo projektas yra ScaryGirl. Nuo pat šio prekės ženklo sukūrimo 2001 m. ScaryGirl sekėjų gretos plėtėsi visame pasaulyje, o personažas pasklido įvairiose medijose, nuo komiksų internete, žaislų, dizaino, reklamos produktų iki keliaujančių vaidybinių pasirodymų ir tarptautiniu mastu eksponuojamų meno kūrinių. ScaryGirl yra miela, bet šiek tiek keista, visų apleista maža mergaitė, kurią priglaudė draugiškas aštuonkojis ir mistinis triušis. Psichodelinėmis spalvomis, siurrealistiniais kraštovaizdžiais ir asmeninių atradimų istorijomis užpildytas ScaryGirl pasaulis primena pasakas ir folkloro elemetus iš mūsų visų bendros kultūrinės atminties.

2004 m. Oskarą laimėjusi prodiuserė Sophie Byrne (Passion Pictures) pasirinko ScaryGirl personažą, kuriuo remiantis šiuo metu yra kuriamas scenarijus ir vizualinis turinys būsimam animaciniam filmui. 2008 m. Nathan‘as baigė pirmąją savo grafinę novelę, paremtą ScaryGirl personažu. Knygą išleido vienas iš pirmaujančių Australijos nepriklausomų leidėjų Allen ir Unwin, o Last Gasp platina Šiaurės Amerikoje, ARX – Brazilijoje. Ši grafinė novelė buvo įvertinta daugybe įvairių apdovanojimų, tarp kurių 2009 m. laimėtas Aurealis (Australian Fantasy&Science Fiction) apdovanojimas už geriausiai iliustruotą knygą/grafinį romaną, 2010 m. CBCA (The Children’s Book Council of Australia) šį kūrinį įtraukė į geriausių paveikslėlių knygų sąrašą, o IYL (International Youth Library) kaip vieną geriausių 2010-ųjų metų knygų, skirtų vaikams ir jaunimui –  į White Ravens katalogą, kuris sudaromas iš išskirtinių knygų, išleistų visame pasaulyje per pastaruosius metus. 2012 m. pradžioje N. Jurevicius baigė romano tęsinį The ScaryGirl Adventures.

ScaryGirl žaislas

ScaryGirl žaislas

2009 m. Nathan’as Jurevicius kartu su Passion Pictures Australia išleido ScaryGirl internetinį žaidimą, kurį žaidžia daugiau nei milijonas žadėjų. Žaidimas buvo apdovanotas IGN (Indie Pick of the Week), Desktop žurnalo internetinių svetainių kategorijoje už kūrybiškumą, FWA (Favourite Website Awards) pripažintas dienos svetaine, išrinktas AFI (Australian Film Institute) finalistu, jam skirtas CA (Communication Arts) pagrindinis apdovanojimas, nominuotas interaktyvaus festivalio SXSW (South by Southwest), publikuotas 2009 m. gegužės mėn. STASH DVD žurnalo viršelyje, o 2010 m. gavo FITC (Future. Innovatiion. Technology. Creativity.) internetinių žaidimų kategorijos apdovanojimą.

Nathan‘as Jurevicius kartu su savo broliu Luke neseniai baigė naujausią projektą Peleda, skirtą ABC (Australian Broadcasting Corporation). Tai lietuviška mitologija paremta veiksmo bei nuotykių istorija, kuri atgyja svaiginančiame 3D internetiniame žaidime ir trumpametražiniame animaciniame filme. Projektas Peleda pradėjo gyvuoti 2013 m. rugsėjį.

Kadras iš Peleda projekto

Kadras iš Peleda projekto

Nathan‘o Jurevicius ryšys su Lietuva

Kaip pasakoja pats menininkas, jo senelis – lietuvis. 1940-aisiais jis atsidūrė Vokietijoje, pabėgėlių stovykloje, kurioje sutiko jo būsimą močiutę latvę. N. Jurevicius tėvas gimė šioje stovykloje, o 1950-aisiais visa šeima atvyko į Australiją. Lietuvio senelio paveldas daro didžiulę įtaką menininko darbams tiek vizualiai, ir tam kaip jis pasakoja istorijas. Senelis buvo dailidė ir visus savo namus Australijoje puošė medžio drožiniais, kurie alsavo lietuviška ikonografija. Būsimo menininko vaikystėje senelis dažnai pasakodavo istorijas iš baltiškojo liaudies folkloro.

Menininkas sako: Mane taip įkvėpė šie pasakojimai, su kurias augau, kad  sukūriau išskirtinį internetinį žaidimą ir TV serialą, pavadintą Peleda, nacionaliniam visuomeniniam Australijos transliuotojui. Šis projektas – tai pasaka apie du neįtikėtinus herojus Mina ir Valdis, kurie išgelbėjo fantastinį Peleda pasaulį iš Giltine, visų Pelėdų karalienės, gniaužtų. Nuo pat Peleda projekto paskelbimo (2013 m.) kūrinio koncepcija subūrė didelį sekėjų ratą ir tuo pačiu suteikė žmonėms gilesnį mano, baltiškų šaknų turinčio kūrėjo, darbų suvokimą. Peleda projektas buvo įvertintas visame pasaulyje įvairiais apdovanojimais, tarp kurių AACTA (Australian Academy of Cinema and Television Arts) apdovanojimas už dizainą ir geriausią vaikišką TV serialą.

N. Jurevicius daiktų dizainas

N. Jurevicius daiktų dizainas

Nuorodos į N. Jurevicius projektus:
Peledahttp://www.abc.net.au/abc3/games/peleda/episodes.html
Scarygirl http://www.scarygirl.com

 

 

Personažo kūrimas ir vystymas, kūrybinės dirbtuvės

Kūrybinės dirbtuvės. Personažo kūrimas ir vystymas. Idėja, istorijos vystymas ir pasaulio kūrimas

2014 spalio 7-14 d. VDA studentus kviečiame į kūrybines dirbtuves: Personažo kūrimas ir vystymas. Idėja, istorijos vystymas ir pasaulio kūrimas /// Character Design and Development. Birthing and bringing characters to life through conceptualization, story development and world creation, kurias ves iliustratorius ir menininkas, už savo kūrybą pelnęs daugybę svarių apdovanojimų pasaulyje, vienas iš pagrindinių Pictoplasma akademijos Berlyne dėstytojų Nathan Jurevicius iš Australijos. Šiuo metu Nathan gyvenana ir kuria Kanadoje ir didžiuojasi savo iš Lietuvos kilusiu seneliu.

 •  Svarbu: norą dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse prašome reikšti el. paštu:                                  marija.marcelionyte@gmail.com
  iki spalio 5 d. – vietų/stalų skaičius ribotas.

Programa:
7 d. 16.00 – 17.45 val. VDA DIC multifunkcinė auditorija 112, Titanikas (Maironio g. 3)
Įvadinė paskaita apie šiandieninę personažų kultūrą.
Nathan: Introduction lecture on who I am, show my work and talk a little bit about characters worlds etc. I will talk about what we will do in the workshops and some details specific to character development/world creation. There could be time for questions and a general ‘hello’.
7 d. 18.00 val. Ekspozicinė erdvė 5 Malūnai, VDA Naujieji rūmai (Malūnų g. 5)
Personalinės Nathan Jurevicius parodos Album in process /// Albumas procese atidarymas.

8 d. 10.00-12.00 val. ir 13.00-15.00 val. VDA Grafikos katedros 317 ir 318 aud. (Malūnų g. 5)
Kūrybinės dirbtuvės.
Nathan: This first workshop will be an intense drawing session. There will be group character drawing, expression drawings, fast sketches etc.

9 d. 10.00-12.00 val. ir 13.00-15.00 val. VDA Grafikos katedros 317 ir 318 aud. (Malūnų g. 5)
Kūrybinės dirbtuvės.
Nathan: In this session we would look at creating turnarounds of characters (sketching), examining different attributes of characters and looking how a character can come to life in a physical form.

10 d. 10.00-12.00 val. ir 13.00-15.00 val. VDA Grafikos katedros 317 ir 318 aud. (Malūnų g. 5)
Kūrybinės dirbtuvės.
Nathan: In this session we will look deeply into story telling, story boarding for books/film/tv… examining what makes an interesting world and interesting characters. There could be group sessions here with people partnering up.

13 d. 10.00-12.00 val. ir 13.00-15.00 val. VDA Grafikos katedros 317 ir 318 aud. (Malūnų g. 5)
Kūrybinės dirbtuvės.
Nathan: This will be a time where the students give a presentation of their work and I will provide a feedback and have a discussion. Plans for a group exhibition based on the character they designed.

14 d. 10.00-17.00 val. Ekspozicinė erdvė 5 Malūnai, VDA Naujieji rūmai (Malūnų g. 5)
Kūrybinių dirbtuvių rezultatų grupinės parodos eksponavimas/instaliavimas.
14 d. 18.00 val. Ekspozicinė erdvė 5 Malūnai, VDA Naujieji rūmai (Malūnų g. 5)
Kūrybinių dirbtuvių rezultatų parodos atidarymas ir viešas pristatymas.

***

Nathan, do you have some kind of priorities or smf.? What kind of tools students will need? Paper, pencils, colours, computers …?

Nathan: I think any student can attend from any of the courses. The main criteria is that they should be interested in developing characters, stories and the worlds around them. They will need paper, pencils, loose paper (for pinning to the walls), computers if they want (but not needed as most of the work will be hand drawn unless they prefer to use their laptops). It would also be interesting if we could have some plasticine or sculpey as there’s an exercise in drawing where students might find it easier to model their character to draw it.

 • As an extra note: sometimes it’s good for students to think about a personal character they would like to develop further. Not everyone will have this but it just saves some time if they have been wanting to push an idea further (but not necessary).

 

6 pt: viskas knygos labui

6pt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nepaisant daugybės diskusijų apie popierinės knygos ateitį ir vis pasigirstančių prognozių
apie greitą jos baigtį, būtent popierinė knyga vis dar išlieka vienu svarbiausių mūsų
kasdienybės palydovų. Todėl greta knygos turinio nepaprastai svarbus ir jos vizualinis
pavidalas. Knygos dizainas ir tipografika – atskira meno sritis; tai ne tik vaizdinis knygos
apipavidalinimas, bet ir platus problemų laukas.

Tam, kad būtų galima išplėsti knygos meno kontekstą ir suteikti progą lietuvių auditorijai
pažvelgti į temas bei tendencijas, kunkuliuojančias šiuolaikinio knygos meno scenoje,
Vilniuje spalio 18 d. Nacionalinėje dailės galerijoje rengiama konferencija „6 pt“.

6 pt – tai mažiausias šrifto dydis, kurį siūlo šiuolaikinės tipografijos ir grafinio dizaino
programos. Taigi tai – mažiausia, ką galima padaryti dėl knygos meno. Pagrindinis
organizatorių tikslas – kasmet pakviesti šešis neprilygstamuosius pasidalinti mintimis
apie knygos meną ir sukviesti leidėjus, tipografus, menininkus bei visus besidominčius
diskusijoms apie knygą.

Į pirmąją konferenciją pakviesti 6 lektoriai skaitys pranešimus, skirtus įvairiems knygos
meno aspektams. Dalyvauja vienas įtakingiausių mūsų laikų knygos dizainerių David
Carson (JAV), TGG Hafen biuro dizaineris Roland Stieger (Šveicarija), ilgametė „Aufbau“
leidyklos gamybos vadovė Renate Stefan (Vokietija); lietuviškąjį flangą atstovauja
šiuo metu Berlyne gyvenantis vienas originaliausių lietuvių knygos dizainerių Tomas
Mrazauskas, leidyklos „Baltos lankos“ įkūrėjas Saulius Žukas ir dailininko knygai atsidavęs
grafikas Kęstutis Vasiliūnas. Pranešimai skirti įvairiausiems klausimams: nuo „normalių“
lietuviškų knygų iki dailininko knygų, kuo ekskliuzyvinės vokiškų knygų serijos gamybos iki
noro išeiti už knygos ribų.

Pasaulio knygų dizaino madas dabar diktuoja šveicarai. Todėl Nacionalinėje dailės
galerijoje spalio 18 dieną šveicarų kultūros fondo Pro Helvetia dėka bus galima
pamatyti gražiausių 2014 m. išrinktų Šveicarijos knygų parodą, tarp jų – ir pasaulinio
konkurso „Geriausias knygos dizainas 2013“ laureatę – Merret Oppenheim knygą „Worte
nicht in giftige Buchstaben einwickeln“.

Visus besidominčius knygos dizainu, turinčius klausimų pranešėjams, norinčius sužinoti
apie naujausias tipografikos tendencijas ir pasikalbėti su pasaulinio garso menininkais,
kviečiame į „6pt“ Spalio 18 d. NDG nuo 10.00.

Pranešimai – lietuvių ir anglų kalbomis, su sinchroniniu vertimu.
Pranešimų temas ir kitą dominančią informaciją rasite konferencijos interneto puslapyje

www.6pt.lt

Įėjimas laisvas, tačiau registracija būtina.
Ateikite.

Rėmėjai: Lietuvos Kultūros taryba, Nacionalinė dailės galerija, Goethe institutas Lietuvoje,             Pro Helvetia, VDA

VDA įvadinė sesija pirmakursiams prasideda rugsėjo 23 d.

 VDA_logo_www.jpg

 

 Įvadinės sesijos su pirmakursiais programa

Antradienis, rugsėjo 23 d. 10 val. Gotikos salėje

10–13 val.

 1. Studijos VDA – prorektorė studijoms prof. Eglė Ganda Bogdanienė
 2. Meno ir mokslo studijų specifika ir eiga – Vilniaus fakulteto dekanas doc. Česlovas Lukenskas
 3. VDA istorija – dr. Rūta Janonienė
 4. Šiuolaikinio meno samprata VDA kontekste – Laima Kreivytė
 5. Pripažinti VDA absolventai ir dėstytojai – dr. Agnė Narušytė
 6. Studijos ir studentavimas – sveikina studentų atstovybės prezidentė Kata Jancevič

 Pietūs 13–14 val.

 14 – 14. 30 val.

Ekskursija į VDA biblioteką – Rūta Kuodienė, bibliotekos direktorė

14. 30 – 17 val.

ekskursija po VDA (Senieji rūmai, Titanikas, Naujieji rūmai) (sudaromos 4 grupės).

Vadovai:

1 grupė (tapyba, skulptūra, grafika, foto ir medijų menas, monumentalioji dailė) –  vadovas Vilniaus fakulteto Dekanas doc. Česlovas Lukenskas.

2 grupė (architektūra, interjero dizainas) –  vadovas Romas Kučinskas.

3 grupė (tekstilė, keramika, scenografija, kostiumo dizainas, grafinis dizainas, dizainas) –  vadovė doc. Laura Pavolonytė

4 grupė (menotyra, vadyba) – dr. Karolina Jakaitė

(nurodytu metu katedrose ir laboratorijose grupes pasitinka paskirti atsakingi darbuotojai).

 

Trečiadienis, rugsėjo 24 d. 10 val. Gotikos salėje

10–13 val.

 1. VDA Meno projektai, VDA galerijos, kitos Vilniaus miesto ekspozicinės erdvės – Prorektorius menui
 • Titaniko ekspozicijų salė – V. Liutkus
 • Akademijos galerija  – R. Rachlevičiūtė
 • Artifex galerija ir Tamošaičių namai – Severija Inčirauskaitė
 • ArGenTum galerija – Eglė Čėjauskaitė-Gintalė
 1. Mokslas VDA:
  • ASF dekanas doc. Romualdas Kučinskas
  • Meno/mokslo skyriaus veikla  – vedėja dr. Vaidutė Ščiglienė
  • Doktorantūros skyriaus vedėja  – dr. Algė Andriulytė
  •  Nidos meno kolonija direktorė  – Rasa Antanavičiūtė

Pietūs 13–14 val.

Nuo 14 – 17 val.

Ekskursija po VDA galerijas (Titaniko ekspozicijų salė, „5 Malūnai“, galerija „Akademija“, juvelyrikos galerija „Argentum“, tekstilės galerija „Artifex“, A. A. Tamošaičių muziejus

(sudaromos 4 grupės).

Ketvirtadienis, rugsėjo 25 d. 10 val. Gotikos salėje

10 – 13 val.

VDA Vilniaus fakulteto programų prisistatymas (iki 10 min. Power Point formatu pristato katedros vedėjo paskirtas atsakingas asmuo)

 • Architektūra
 • Animacija
 • Dailės istorija ir teorija
 • Dizainas
 • Fotografija ir medijų menas
 • Grafika
 • Grafinio dizainas
 • Interjero dizainas
 • Keramika
 • Kostiumo dizainas
 • Kultūros vadyba
 • Monumentalioji dailė
 • Paminklotvarka ir restauravimas
 • Scenografija
 • Skulptūra
 • Tapyba
 • Tekstilė
 • Piešimo katedra
 • Kalbų centras
 • Edukacijos centras

Pietūs 13–14 val.

Nuo 14 val. Susirinkimai specialybės katedrose

Penktadienis, rugsėjo 26 d. 10 val. Gotikos salėje

VDA Meno ir dizaino laboratorijų lankymas pagal tvarkaraštį.

Pirmadienis, rugsėjo 29 d. 10 val. įvadinė praktika specialybės katedrose

Antradienis, rugsėjo 30 d. 10 val. įvadinė praktika specialybės katedrose[1]Jeigu specialybės katedrose numatoma papildoma įvadinė praktika, apie tai specialybės katedrų koordinatorės studentus informuos individualiai.

 

UNESCO miestas Kuldīga, Latvijoje – Baltijos / Šiaurės šalių menininkų plenerų tinklo centras

www_marija

Birželio mėnesį Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros dėstytoja Marija Marcelionytė-Paliukė ir keturi akademijos jaunieji menininkai Živilė Minkutė, Vilmantas Žumbys (Grafikos kat.), Aistė Kanapickaitė ir Dovilė Bagdonaitė (Monumentaliosios tapybos kat.) dalyvavo Baltijos ir Šiaurės šalių kūrybinėse dirbtuvėse – plenere Kuldigos mieste, Latvijoje. Projekto tikslas – suburti profesionalius menininkus ir jaunus kūrėjus iš Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Suomijos ir skatinti plenerinę kūrybą kaip reikšmingą judėjimą vaizduojamojo meno tradicijoje pradėtą 19 a. impresionistų menininkų ir tęsiamą iki šiol. Šiame projekte dalyvavo daugiau nei 40 jaunų kūrėjų ir apie 10 prefesionalių menininkų. Visi, kurie planuoja liepą keliauti į Latviją, kviečiami aplankyti projekto dalyvių parodą Kuldigos meno rezidencijos galerijoje adresu Pils iela 2, Kuldiga. Be plenerinės tapybos rezidencijoje vyko ir grafikos meno pamokos visiems besidomintiems.

Renginį organizavo Kuldigos menininkų rezidencija, parėmė Kuldigos miesto taryba, Latvijos valstybinis kultūros fondas bei Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa.

mobility_programme_logo

 

 

 

 

 

UNESCO town of Kuldīga, Latvia – the basis for Baltic / Nordic Plein Air Painters’ Networking

In June the Vilnius Art Academy Graphics Department lecturer and artist Marija Marcelionytė-Paliukė and four young artists Živilė Minkutė, Vilmantas Žumbys, Aistė Kanapickaitė and Dovilė Bagdonaitė participated in the Baltic – Nordic painting workshop in Kuldīga, Latvia. The aim of the project was to bring together both young and celebrated artists from Latvia, Lithuania, Estonia and Finland, and to promote painting en plein air as a significant movement in visual arts, continuing the tradition that was once started by impressionists in the 19th century. More than 40 young artists and around 10 professional artists participated in this creative project in Kuldīga. Anyone who is planning a trip to Latvia this summer, is welcome to visit the gala exhibition in the Gallery of Kuldīga Artists’ Residence (address: Pils iela 2, Kuldīga, Latvia), on view through July 20, 2014. Apart from painting, our input in the project was leading of a master class in graphic art curated by M. Marcelionytė-Paliukė, and anyone interested in graphics was invited to take part in it.

DSC_0008s (3)

Town of Kuldīga, on the UNESCO National Cultural Heritage List, is a charming place, and the municipality is supporting of various creative initiatives. Presence of artistic spirit is one of the priorities for this little town of Latvia – a good venue for international art projects with comfortable and charming accommodation opportunities. I am happy to announce that the Municipality of Kuldīga is currently also in the midst of the process to help and establish a permanent branch of the Art Academy of Latvia in Kuldīga.

We have already discussed with Kuldīga Artists’ Residence some cooperation ideas such as joung artist critical meetings, seminars and etc. for the future. Some projects might take part already in winter 2014/2015. Looking forward to meeting everyone again!

The event was organized by Kuldīga Artists’ Residence, supported by the Kuldīga Town Council, The State Culture Capital Foundation of Latvia, and The Nordic-Baltic Mobility Programme for Culture.

IMGP6116

 

VDA Grafikos katedros bakalaurantų gynimai – birželio 3 d.!

VDA Grafikos katedros bakalaurantų gynimai jau ateinantį antradienį, birželio 3 d., nuo 9 val.! Šiais metais bakalauro studijas baigia 20–ji grafikos bakalaurų laida .
Baigiamuosius diplominius darbus turi gintis 13 studentų:
– 5–ių studentų specializacija iliustracija,
– 5–ių specializacija estampas,
– 3–jų specializacija knyga

Gynimai – 10 – ies studentų eskpoziciją galima išvysti ekspozicinėje erdvėje „Titanikas“, 2 bakalaurantai ginsis ekspozicinėse erdvėse Gynėjų gatvėje (greta Meko vizualiųjų menų centro) ir 1– as studentas Bernardinų bažnyčios pastogėje.
Gynimų pradžia birželio 03d., antradienį, 9 val. „Titanike“ (Maironio g. 3, Vilnius)
*
Maloniai kviečiame apsilankyti!